2017 m. lapkričio 23 d., ketvirtadienis, 19.00
Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžioji salė, Vilnius
Atlikėjai
BERTRAND CHAMAYOU (fortepijonas, Prancūzija)
Programa
„Romantikų puota“
FELIX MENDELSSOHN-BARTOLDY–FERENC LISZT – „Dainų sparnais“ („Auf Flügeln des Gesanges“)
FRANZ SCHUBERT–FERENC LISZT – „Virš vandens dainuojant“ („Auf dem Wasser zu singen“)
ROBERT SCHUMANN–FERENC LISZT – „Pavasario naktis“ („Frühlingsnacht“); „Dedikacija“ („Widmung“)
FRANZ SCHUBERT – fantazija „Klajūnas“ C-dur, op. 15 („Wandererfantasie“, D. 760)
RICHARD WAGNER–FERENC LISZT – Iškilmingas šventojo Gralio maršas iš operos „Parsifalis“ („Feierlicher Marsch zum heiligen Gral from Parsifal“)
FERENC LISZT – „Petrarkos sonetas“ Nr. 123 iš ciklo „Kelionių metai“, „Antrieji metai, Italija“ („Sonetto 123 del Petrarca“)
GIUSEPPE VERDI–FERENC LISZT – Parafrazė „Miserere“ iš operos „Trubadūras“ („Del trovatore“)
FERENC LISZT – „Venecija ir Neapolis“ („Venezia e Napoli“, S. 159)
Penktojo Vilniaus fortepijono festivalio svečias – prestižinio Long-Thibaud konkurso laureatas pianistas Bertrand’as Chamayou – koncertuoja tokiose salėse kaip „Théâtre des Champs Elysées“, Lincolno centras, „Wigmore Hall“ ir kt., yra dalyvavęs Liucernos, Reingau, Roterdamo, Rūro ir kt. festivaliuose, bendradarbiavęs su svarbiausiais įvairių šalių simfoniniais orkestrais, diriguojant Pierre’ui Boulezui, Leonardui Slatkinui, Micheliui Plassonui, Louisui Langrée, Stéphane’ui Denève, Ludovicui Morlot, Andriui Nelsonui ir kitiems žymiems batutos meistrams. Atlikėjas yra įgrojęs Césaro Francko, Ferenco Liszto, Felixo Mendelssohno kūrinių į įvairiais prizais įvertintas kompaktines plokšteles. 2011 m. jis laimėjo „Victoire de la Musique“ prizą kaip geriausias Prancūzijos metų solistas. Savo rečitalyje Vilniuje pianistas pateikia itin virtuozišką ir sudėtingą romantinės muzikos programą, kurioje, greta originalių opusų, žėri užburiančios Liszto transkripcijos. Visą programą, tarsi pašėlusią romantizmo šedevrų puotą, jungia bendra koncepcija: įvairių autorių dainas ar operų fragmentus Lisztas genialiai perkelia į fortepijoninę kūrybą, nes šis vienas svarbiausių kelių pastarųjų šimtmečių instrumentas gali perteikti giliausius ir dramatiškiausius išgyvenimus. Transkripcijos yra vienas įstabiausių pavyzdžių, kai kūrėjai tampa tikrais pakeleiviais (festivalio tema – „Pakeleiviai“), besidalinančiais bendromis vertybėmis, kūrybos idėjomis, skleidžiančiais muzikos grožį. Kaip auksinė gija ši tema driekiasi per visą festivalį ir tarsi nutiesia tiltą tarp atidarymo koncerte skambančios Schuberto–Liszto Fantazijos „Klajūnas“ fortepijonui ir orkestrui (ši kūrinio versija Lietuvoje atliekama pirmą kartą) iki šiame koncerte B. Chamayou atliekamo Schuberto „Klajūno“ (Wandererfantasie, D.760) fortepijonui originalo.