Prancūzų kino festivalis „Palanga, Mon Amour“ vėl kviečia į gerą kiną Palangos žiūrovus
Nuo 2021 m. liepos 30 d. Prancūzų institutas Lietuvoje ir Palangos kurorto muziejus vėl kviečia Palangos miesto gyventojus ir svečius į prancūzų vasaros kino festivalį „Palanga – mano meilė/Palanga, mon amour“. Visą rugpjūčio mėnesį trečiadieniais ir penktadieniais žiūrovai laukiami Palangos kurorto muziejaus salėje (Birutės al. 34A, Palanga).
Kino seansai nemokami. Filmai rodomi prancūzų kalba su lietuviškais subtitrais.
Jau penktą kartą vykstančiame festivalyje pristatomi per pastaruosius kelerius metus sukurti kino filmai. Programoje – devyni įvairaus žanro filmai: komedijos, dramos, trileriai.
Liepos 30 d. 17 val. festivalį atidarys 2019 metais sukurta kino juosta „Mokyklinis gyvenimas“ (rež. Grand Corps Malade ir Medhi Idir).
Festivalis „Palanga – mano meilė/Palanga, mon amour“ yra gražių santykių tarp Prancūzijos ambasados Lietuvoje, Prancūzų instituto Lietuvoje ir Palangos miesto savivaldybės vaisius. Džiaugiamės sėkmingu bendradarbiavimu su Palangos miestu ir laukiame visų prie ekrano.
FESTIVALIO PROGRAMA:
- Liepos 30 d., penktadienis, 17 val.: FESTIVALIO ATIDARYMAS.
„Mokyklinis gyvenimas“ (La vie scolaire), rež. Grand Corps Malade ir Medhi Idir
Samia pradeda dirbti mokykloje Paryžiaus priemiestyje. Mokiniai čia sunkiai sukalbami ir dažnai įsiveliantys į nemalonumus. Tačiau Samia neketina lengvai nuleisti rankų. Ji nusiteikusi pokyčiams. Negana to, ji supranta, kad mokykloje yra ir labai gabių vaikų, kuriems tereikia parodyti kryptį.
- Rugpjūčio 4 d., trečiadienis, 17 val.: „Nematomos“ (Les Invisibles), rež. Louis-Julien Petit
Benamystę išgyvenančios moterys kiekvieną rytą skuba į benamių dienos centrą, bet savivaldybės sprendimu centrą netrukus uždarys. Trys mėnesiai – tiek laiko lieka ten dirbančioms socialinėms darbuotojoms padėti bėdų prislėgtoms moterims sugrįžti į gyvenimą, ieškoti darbo, būsto ar meilės. Tikrais įvykiais paremtas filmas nepalieka abejingų: į skaudžias socialines realijas čia žvelgiama per komišką prizmę – juokiamės ir verkiame drauge su nematomomis kasdienybės herojėmis.
- Rugpjūčio 6 d., penktadienis, 17 val.: „Alisa ir meras“ (Alice et le maire), rež. Nicolas Pariser
Liono meras Polis Teranas – keblioje padėtyje. Artėjant sėkmingos karjeros trisdešimtmečiui, politikui staiga ima trūkti idėjų, jis pajunta egzistencinę tuštumą. Sunerimusi mero komanda įdarbina jauną filosofę Alisą, kurios užduotis – padėti merui mąstyti ir laimėti svarbius rinkimus.
- Rugpjūčio 11 d., trečiadienis, 17 val.: „Neįmanoma meilė“ (Un amour impossible), rež. Catherine Corsini
XXa. 50-ųjų metų pabaiga, provincijos miestelis Prancūzijos centre. Kukli biuro darbuotoja Rachel’ė užmezga romaną su turtingu ir išsilavinusiu Philippe’u. Mylimieji priklauso skirtingiems socialiniams sluoksniams, ir tai lemia greitą aistringų santykių baigtį. Rachel’ė augina jų dukrą viena, ir kantriai viliasi, kad vieną dieną Philippe’as sugrįš į dukros gyvenimą. Tačiau ilgai lauktas dukros ir tėvo susitikimas bus pažymėtas kraujomaišos žaizda – paslaptimi.
- Rugpjūčio 13 d., penktadienis, 17 val.: „Antuanetė Sevenų kalnuose“ (Antoinnette dans les Cévennes) , rež. Caroline Vignal
Pradinių klasių mokytoja Antuanetė nesitveria džiaugsmu – tuoj prasidės taip lauktos vasaros atostogos su meilužiu Vladimiru. Tačiau nusivilti tenka su kaupu – mylimasis iškeičia romantišką kelionę dviese į žygį su žmona ir dukra Sevenų kalnuose. Ne Antuanetės būdui taip lengvai pasiduoti, ji nutaria sekti jų pėdomis, bet vietoj planuoto slapto susitikimo su Vladimiru, ji susipažįsta su Patriku. Šis nepaklusnus asilas taps ištikimu partneriu nesklandumų ir komiškų situacijų nestokojančiame žygyje po kalnų takelius pietų Prancūzijoje.
- Rugpjūčio 18 d., trečiadienis, 17 val.: „Paskutinė pamoka“ (L’heure de la sortie), rež. Sébastien Marnier
Kai pavaduojantis mokytojas Pierre Hoffman atvyksta į prestižinį Saint-Joseph licėjų, jį pasitinka tylūs ir priešiškai nusiteikę paaugliai. Mokytojo neapleidžia grėsmės nuojauta, ir jis ima sekti paslaptingą itin gabių mokinių grupelę. Pastarieji, įsitikinę, jog artėja visuotinė ekologinė katastrofa, atrodo, jau yra praradę visas šviesios ateities viltis ir rengiasi blogiausiam.
- Rugpjūčio 20 d., penktadienis, 17 val.: „Edmundas” (Edmond), rež. Alexis Michalik
1897-ieji metai, svaigus ir bohemiškas Belle Epoque laikmetis Paryžiuje. Filmas pasakoja romantišką istoriją, kaip jaunas rašytojas Edmond‘as Rostand‘as sukūrė savo šedevrą – pjesę teatrui „Sirano de Beržerakas“. Nors ir pristatomas kaip komedija, iš tiesų režisieriaus Alexis Michalik filmas jautriai atskleidžia jauną rašytoją kamuojantį įkvėpimo stygių ir kūrybinio proceso kančias. Po stulbinančios sėkmės sulaukusio spektaklio tuo pačiu pavadinimu, aktorius, scenaristas, rašytojas ir režisierius Alexis Michalik nuotaikingą ir elegantišką pjesę apie teatro užkulisius ir kūrybą taip pat sėkmingai perkelia į didžiuosius ekranus.
- Rugpjūčio 25 d., trečiadienis, 17 val.: „Papiša (Papicha), rež. Mounia Meddour
Alžyras, 90-ieji. Aštuoniolikmetė studentė Nedžma svajoja apie drabužių dizainerės karjerą, ir net akylai saugomi bendrabučio mūrai negali jos sustabdyti. Geriausių draugių padedama, naktinių klubų tualetuose ji slapta pardavinėja savo siūtas išskirtines sukneles papišoms – drąsioms, laisvoms ir patrauklioms merginoms. Tuo tarpu politinė ir socialinė situacija šalyje darosi vis labiau įtempta. Nepaisydama griežtėjančių draudimų ir saviraiškos laisvės ribojimų, Nedžma priešinasi suvaržymams ir organizuoja lemtingą mados šou.
- Rugpjūčio 27 d., penktadienis, 17 val.: „Milžiniška“ (Enorme), rež. Sophie Leterneur
Pasaulinio garso pianistės virtuozės Klaros dienotvarkė – tai įtemptas kelionių ir koncertų maratonas. Viskas griežtai suplanuota jos vyro, agento, asmeninio asistento ir tobulėjimo trenerio Frederiko. Jų santykiai tobulai harmoningi, nes abu nenori turėti vaikų… Iki kol tėviški instinktai ima kankinti keturiasdešimtmetį vyrą. Tėvystė tampa svarbiausiu Frederiko tikslu, pateisinančiu drastiškas priemones: jis ne tik slapta suplanuoja Klaros nėštumą, bet ir imasi nėščiosios vaidmens.
Programa „Palanga, Mon Amour 2021”