Prancūzų instituto Kino salėje
2021 m. spalio 20 d., 18 val. filmas « Moterų šefių paieška », 2016 m.
Vérane Frédiani keliavo po visus planetos kampelius ir susitikinėjo su šefėmis moterimis, kurios diegia naujoves aukštojoje virtuvėje, maitinimo įstaigose. Viso filmo metu mes sekame šias moteris didžiųjų restoranų virtuvėse, mokyklose, bet ir gatvėje su populiarėjančiu gatvės maistu. Taip pat sutinkame moteris someljė, aktyvistes, verslininkes, kurios vadovauja brigadoms ir kasdien kovoja už būvį vyrų dominuojančiose srityse, pasisako už tvarų vystymąsi, lygybę ir nori pakeisti pasaulį pasitelkdamos savo gastronomijos viziją.
2021 m. spalio 21 d., 18 val. filmas « Michel Bras », rež. Paul Lacoste, 2000 m.
Laguiole miestelyje, Aveyron departamente yra vieno žymiausių prancūzų šefų Micheli Bras restoranas. Giliai prisirišęs prie savo gimtinės, Aubrac kaimelio, šis virėjas įkvėpimo ieško savo gimtojo regiono kraštovaizdžiuose, formose ir spalvose. Kai jis patiekia savo receptus, jo patiekaluose atsispindi gamta, žaliosios Aubrac plokštumos. Michelis Brasas tampa poetu, dailininku, muzikantu, kai kalba apie savo virtuvę ir kūrybą. Jo virtuvė novatoriška, panaši į laboratoriją, kurioje išstatytos visos žolelės, tačiau visada išlaiko tvirtus ryšius su gamta. Kiekviena lėkštė perteikia stiprią emociją, pavyzdžiui, pievos gaivumą ar vaikystės prisiminimą.
2021 m. spalio 23 d. 12 val. filmas « Pierre Gagnaire », rež. Paul Lacoste, 2001 m.
Pierre Gagnaire, įsikūręs Balzac gatvėje Paryžiuje, yra nepaprastas virėjas. Šis didis virėjas siūlo mums daugybę improvizacijų, kuriose susilieja vaizduotė ir kulinariniai meno kūriniai. Mes dalyvaujame tikrame spektaklyje, kupiname spalvų, formų ir medžiagų. Tada prasideda lenktynės, salėje klientai užsisako, virtuvėje virėjas ir jo asistentai pradeda ruošti maistą. Pierre Gagnaire yra ne tik virėjas, jis yra tuo pačiu tapytojas ir skulptorius, dirbantis tiek prie savo kūrinio turinio, tiek prie formos. Jis suteikia žaismingą ir menišką patiekalų išvaizdą, kurią mes jautriai vertiname tarsi vertintumėme šiuolaikinio meno kūrinį.