2021 m. lapkričio 16 d. Vytauto Didžiojo universitete ir virtualiai vyko kasmetinis Prancūzų instituto inicijuotas forumas „Prancūzų kalba darbui ir karjerai“. Forumo dalyviai dalinosi patirtimi, sėkmės istorijomis ir dar kartą patvirtino, kad prancūzų kalba yra svarbi kompetencija sėkmingai karjerai.
Net 80 procentų įmonių teigia, kad joms reikalingi užsienio kalba kalbantys darbuotojai. Prancūzų kalba yra trečia verslo kalba pasaulyje, tik ar reikia jos mokytis Lietuvoje? Lapkričio 16 d. forume „Prancūzų kalba – darbui ir karjerai“ švietimo darbuotojai, verslo įmonės ir būsimi specialistai susirinko diskusijai, ar prancūzų kalba yra ta kompetencija, kuri suteikia darbuotojui pranašumą darbo rinkoje.
„Kalba yra ne tik žodžiai, bet ir įrankis suprasti kultūrinį kontekstą, atveriantis platesnes galimybes,“ – tvirtino Yvan Laurent, „NKT Lietuva“ generalinis direktorius. Globaliame ir greitai besivystančiame pasaulyje vis daugiau dėmesio skiriama kalbų mokymuisi, teigia Všį „Investuok Lietuvoje“ atlikto tyrimo „Užsienio kalbos – kelias į Lietuvos konkurencingumo didinimą“ projekto vadovė Gabija Kajėnaitė. Daugiakalbystė šiandienos mobiliame pasaulyje turi ypatingą reikšmę ne tik asmens brandai. Geri kalbiniai įgūdžiai tampa svarbiu konkurencingumo veiksniu – kalbų mokymasis yra vienas esminių reikalavimų siekiant įsidarbinti ir siekti karjeros.
Nuo 2017 metų organizuojamas mokinių, studentų, švietimo darbuotojų ir verslo atstovų forumas pakvietė kartu diskutuoti apie kalbų kompetencijų pokyčius darbo rinkoje ir prancūzakalbių darbuotojų poreikį.
E. Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Alix Everard padėkojo partneriams, prisidėjusiems prie forumo: Vytauto Didžiojo universitetui, Prancūzijos-Lietuvos prekybos rūmams ir Prancūzijos ambasados Lietuvoje Ekonomikos skyriui. Ji taip pat išreiškė viltį, kad šie susitikimai tęsis ir toliau, nes Lietuvoje prancūzų kalba tampa ne tik kultūros, bet ir verslo kalba. Prancūzijos – Lietuvos prekybos rūmų viceprezidentas Anthony Poulain patvirtino, kad Lietuvoje didėja investicijų iš Prancūzijos įmonių, o taip pat vis daugiau Lietuvos verslo įmonių eksportuoja į frankofoniškas rinkas.
Prie forumo prisijungusios įmonės – „70V“, UAB „Integre Trans“, UAB „Trelo“, Yara, UAB „Novameta“, UAB „Vilmers“ pasidalino, kokiuose ekonomikos sektoriuose ypač aktualus prancūzakalbių darbuotojų poreikis, kad ši kompetencija labai svarbi ieškant darbo ir siekiant sėkmingos karjeros. Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Aurelija Leonavičienė, Frankofonijos šalių universitetinio centro direktorė taip pat patvirtino, kad darbo rinkoje ypač jaučiamas ir prancūzų kalbos mokytojų trūkumas.
Įmonių darbuotojai, pasitelkę netgi kolegas, dirbančius užsienyje, nuotaikingai pasakojo, kokių pareigybių darbuotojams reikalinga prancūzų kalba, kaip prancūzų kalbos mokėjimas palengvina bendravimą ir sukuria didesnes galimybes karjerai. Į startuolius investuojančios „70V“ darbuotojų paieškos vadovas Aivaras Rastenis pripažino, kad vien kelių kalbų mokėjimas startuolių įmonėse suteikia neribotas galimybes įgyti patirties ir uždirbti iki 35% daugiau. UAB „Trelo“ kviečia lietuvius ne tik aktyviai naudoti prancūzų kalbą, bet ir gyventi Prancūzijoje.
UAB „Novameta“ pardavimų vadovė Solveiga Petniūnienė pripažino, kad jai studijuojant universitete, reikėjo būtent tokio renginio kaip šis forumas. Nes besimokantiems prancūzų kalbą svarbu žinoti, kad šios kompetencijos turėjimas neriboja besimokančių karjeros pasirinkimo, o atvirkščiai – suteikia dar platesnes galimybes dirbti įdomiose srityse.
Pasibaigus forumui, organizatorius užplūdo padėkos žinutės iš mokytojų, mokinių, atvykusių gyvai ir stebėjusių virtualiai – forumas buvo įdomus ir naudingas, pranešimai buvo puikiai apgalvoti, aktualūs ir palietė perspektyvias temas.
Dėkojame pranešėjams ir dalyviams, jūsų dėka hibridinis renginio formatas pavyko sklandžiai ir neprarado forumo aktualumo bei reikšmės.
Kol kas kviečiame dar kartą peržiūrėti renginio transliaciją: www.forumfrancais.lt
O netrukus suteiksime galimybę pranešimus ir dirbtuves peržiūrėti virtualiai su vertimu.
Kas
Forumas Prancūzų kalba darbui ir karjerai – jau 4 kartą organizuojamas mokinių, studentų, pedagogų ir verslo atstovų susitikimas, skirtas kartu diskutuoti apie kalbų kompetencijų pokyčius darbo rinkoje ir prancūzakalbių darbuotojų poreikį.
Kada
Lapkričio 16 d. nuo 10 iki 16 val.
Kur
Vytauto Didžiojo universitete ir virtualiai. Renginio kalbos – lietuvių ir prancūzų kalba su vertimu.
Kam
Forumo sumanymas – sudaryti galimybę įmonėms ir institucijoms, kurių veikloje svarbi prancūzų kalbos kompetencija, susitikti su tais, kurie šią kompetenciją jau turi ar ją tobulina, ir su tais, kurie prisideda prie jos suteikimo: mokiniais, studentais, mokytojais, dėstytojais, universitetų atstovais.
Kodėl
Siekiant atkreipti dėmesį, kad prancūzų kalba yra populiarėjanti profesinės veiklos kalba, įtaigus karjeros ir asmeninio tobulėjimo veiksnys.
Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, prancūzų kalbos įvaizdis vis pozityvesnis, ypač siejamas su kultūros sritimi ir erudicija. Šio, ypač kalbų rinkoje stipriai konkuruoti leidžiančio pranašumo neatmetant, bet siekiant praplėsti ir peržengti tradicinius su prancūzų kalba susijusius įsivaizdavimus, Prancūzų institutas Lietuvoje kartu su savo partneriais kasmet rengia Forumą Prancūzų kalba darbui ir karjerai.
Forumo idėja:
Sukurti JUNGTĮ tarp ŠVIETIMO (mokyklų, universitetų) ir VERSLO įmonių bei kartu svarstyti apie prancūzų kalbos mokymą, studijas prancūzų kalba ir karjeros galimybes.
Tuo pačiu suteikti galimybę skleisti žinią MOKINIAMS, kad dar besimokant mokykloje reikia peržvelgti savo kalbų KOMPETENCIJAS ir pradėti galvoti apie savo PRANAŠUMUS darbo rinkoje ateityje.
Forumo tikslas:
-
- Suteikti įmonėms tribūną ir galimybę tiesiogiai pristatyti savo veiklą potencialiems kandidatams
- Pakviesti besimokančiuosius susipažinti su ekonomikos sektoriais, kuriuose vartojama prancūzų kalba
- Leisti pedagogams geriau suvokti ekonomikos pasaulio poreikius
Kaip
Nuo 2017 metų rengiamas Forumas kaskart sulaukia didelio dalyvių susidomėjimo ir vis įrodo, kad Lietuvos gimnazistus ir studentus motyvuoja prancūzų kalba darbui ir karjerai. Mes stengiamės atliepti dar 2017 m. dalyvių išreikštą pageidavimą, jog Forumas virstų tradiciniu susitikimu.
Forumo dieną įmonėms ir universitetams suteikiama laikas ir erdvė bei galimybė tiesiogiai bendrauti su besimokančiaisiais ir pedagogais. Forumo Konferencijos dalis kviečia visus dalyvius išklausyti pranešimus ir kartu pasvarstyti apie kalbų ekonominį vaidmenį, prancūzų kalbos svarbą šiandien ir ateityje. Mokiniai ir studentai dalyvauja kaskart didelio pasisekimo sulaukiančiose praktinėse dirbtuvėse. Pedagogams siūlomi specializuotos prancūzų kalbos metodikų pristatymai.
Tai galimybė išgirsti ne vieną sėkmės istoriją, sužinoti profesinės prancūzų kalbos poreikio pasaulyje naujienas ir patarimų, kaip galima šią kompetenciją tobulinti savarankiškai.
Paskutinio Forumo REZULTATAI:
- 20 pranešėjų iš Lietuvos ir Prancūzijos valstybės institucijų, verslo įmonių ir švietimo įstaigų
- apie 80 specializuotų dirbtuvių dalyvių
- apie 500 dalyvių gyvai ir virš 4000 peržiūrų socialiniuose tinkluose
FORUME JAU DALYVAVO:
JCDECAUX – NAOS BALTIC – DECATHLON – SANOFI – OBI CONSULTING – MV SUPPLY – BRETALITA – DELTA MANAGEMENT SOLUTIONS – COGNIZANT – INTRADO – TRANSCOM – DXC.TECHNOLOGY – ŽEMAITIJOS PIENAS – YARA LIETUVA – INSTITUT ESTHEDERM PARIS – SCORE – TELTONIKA NETWORKS LIETUVA
VILNIAUS UNIVERSITETAS – VYTAUTO DIDŽIOJO UNIVERSITETAS – VILNIAUS GEDIMINO TECHNIKOS UNIVERSITETAS – LIETUVOS SVEIKATOS MOKSLŲ UNIVERSITETAS – KAUNO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETAS – MYKOLO ROMERIO UNIVERSITETAS
2021 metų Forumo organizatoriai:
Forumo 2021 programa: