XV tarptautinis menų festivalis „Plartforma“ šįmet vyks rugsėjo 17-spalio 1 dienomis Klaipėdoje, Palangoje ir Kretingoje. Programoje: šokio, cirko, teatro, muzikos, medijų bei performatyvaus charakterio projektai, o taip pat viešos paskaitos bei seminarai šokio kritikams bei šokėjams. Festivalio tema – perkraunama / reloading – nurodo į dabartinę mūsų išgyvenamą tarpinę būseną tarp pandemijos ir postpandeminio, naujo pasaulio. Pakeliui bandome adaptuotis, suprasti naujus pokyčius. Festivaliui švenčiant 15 metų jubiliejų irgi vyksta praeities pasiekimų ir ateities krypties permąstymas. Toks ir šis festivalis – kviečiantis žiūrovus drąsiai nerti į perkraunamą realybę.
„Nors nežinomybė baugina – menas gali tapti audros akimi – tuo ramiu tašku iš kurio gali stebėti pokyčius ir mokytis prisitaikyti prie naujovių, kol aplink viskas keičiasi beprotišku tempu“ – šiųmetinę festivalio temą pristato jo vadovė Goda Giedraitytė.
Patekimas į visus renginius tik su „Galimybių pasu“ (išskyrus lauko renginius). Organizatoriai pasilieka teisę keisti festivalio programą. Naujausią informaciją rasite feisbuko puslapyje „Menų festivalis Plartforma“ arba internetinėje svetainėje www.plartforma.lt.
19.00 – FESTIVALIO PREMJERA.
Šiuolaikinio šokio spektaklis „Audros akis“ / Rachid Ouramdane (Prancūzija), Šeiko šokio teatras
KC Žvejų rūmai (Taikos pr. 70). 60 min.
Spektaklis „Audros akis“ tyrinėja universalius chaoso ir tvarkos dėsnius. Tai prancūzų choreografo, Chaillot (Šajo) nacionalinio šokio teatro Prancūzijoje vadovo, Rachid Ouramdane spektaklis, kuriamas kartu su Šeiko šokio teatru. Kūrinyje choreografas pasitelkia organizuotų ir anarchiškų grupių judėjimą. R. Ouramdane įkvepia paradai, riaušės, demonstracijos bei skraidančių paukščių būriai. Taip scenoje randasi nuolat kintantys tvarkos ir chaoso paveikslai. Šie vaizdiniai, o ypač perėjimo iš vienos būsenos į kitą akimirkos, kuria paraleles su šiandienos visuomenių procesais, rezonuoja pandeminio pasaulio kontekste, o šokėjai tampa visuotinių taisyklių valdomos chaotiškos būtybės metafora. Lyg energijos šuoras, besisukantis kaleidoskopas, spektaklis įtraukia žiūrovą į beveik hipnotišką būseną – tarsi stebėtum iš debesų, perkūnijos ir lietaus besiformuojančią audros akį.
APIE CHOREOGRAFĄ
Rachid Ouramdane kuria meno projektus nuo 1995 m. Nuo 2010 m. iki 2015 m. dirbo teatre „Theâtre de la ville“ (Paryžius), nuo 2005 iki 2015 m. –„Bonlieu scène nationale“ (Ansi). Nuolat kviečiamas bendradarbiauti su Liono operos ir baleto teatru („Superstars“, 2006; „All around“, 2014), dirbo su Rusijos šokio trupe „Migrazia“ (rezidencija Sibire ir projektas „Intradance“ („Borscheviks… a true story…“), 2010), taip pat su trupės „Candoco Dance Company“ (Didžioji Britanija) projektu 20-mečio proga su negalią turinčiais šokėjais („Looking back“, 2011) ir kt. Rachidui Ouramdane įkūrus „L‘A“ šokio trupę, jo spektakliai remiasi darbo su kino kūrėjais ir autoriais patirtimi. 2016-2021 m. R. Ouramdane vadovavo Nacionaliniam Grenoblio šokio centrui, o nuo 2021 m. balandžio yra Chaillot nacionalinio šokio teatro vadovas. Greta kūrybinių projektų, R. Ouramdane dalyvauja tarptautinėse tiriamosiose mokymosi ir vadybos mainų dirbtuvėse Prancūzijoje, Rumunijoje, Nyderlanduose, Brazilijoje, JAV.
Spalio 1, penktadienis
19.00 – FESTIVALIO UŽDARYMAS
Spektaklis „Flesh“ / Franck Vigroux / Cie d‘Autres Cordes (Prancūzija)
Klaipėdos dramos teatro Didžioji salė (Teatro g. 2). 70 min.
Šis spektaklis bus pristatytas ir festivalyje Sirenos (Vilniuje), spalio 6 d.