Jean-Patrick Le Duc paskaita „Biologinė įvairovė – iššūkis planetai” 2019 m. lapkričio 14 d. 18 val. Prancūzų institute Lietuvoje
Biologinei įvairovei gresia pavojus ne tik pasauliniu, bet ir Europos lygiu. Rūšių išnykimas spartėja dėl Homo sapiens rūšies. Du tyrimai parodė, kad Prancūzijoje per 30 metų išnyko 75% vabzdžių, o per 15 metų paukščių populiacija sumažėjo trečdaliu. Neseniai Paryžiuje vykusiame ekspertų susitikime (IPBES) nuskambėjo pavojaus šauksmas „Beveik milijonas nykstančių rūšių“.
Priežastys yra tiksliai nustatytos: natūralios aplinkos išnykimas, per didelis eksploatavimas, tarša, invazinių svetimų rūšių atsiradimas, kuris daro įtaką klimato kaitai. Be abejo, imtasi teigiamų veiksmų, ir kai kurie tikrai sėkmingai. Tačiau biologinės įvairovės nykimas yra spartesnis nei ją išsaugoti priemonių veikimas. Nežinojimas, nesąmoningumas, egoizmas, tiesioginio pelno troškimas nesijaudinant dėl ateities, trukdo realiai įgyvendinti nacionalines ir regionines strategijas. Tačiau floros ir faunos, bei jų formuojamų natūralių sistemų palaikymas ir atkūrimas, yra labai svarbūs žmogui ir ateities kartoms.
Mūsų maistas, sveikata, namai, vandens ir oro kokybė, apdulkinimas, amatai, turizmas, žalos žmonėms ir turtui mažinimas visų pirma priklauso nuo biologinės įvairovės. 2019 m. pabaigoje tarptautinė bendruomenė susitiks dėl 20 biologinės įvairovės tikslų 2020 m įgyvendinimo. Kur mes dabar esame?
Po chemijos, biologijos ir taikomosios ekologijos studijų 1973 m. Jean-Patrick Le Duc buvo priimtas į Nacionalinio gamtos istorijos muziejaus gamtosaugos skyrių, kur atliko daugybę tyrimų.
Grįžęs į Prancūziją, jis prisijungė prie dviejų aplinkos ministrų kabineto, kad rūpinosi gamtos apsaugos klausimais.
Galiausiai jis grįžta į muziejų kaip Europos ir tarptautinių ryšių direktoriaus pavaduotojas ir dirba su tarptautinėmis konvencijomis, ypač į Jungtinių Tautų biologinės įvairovės konvencija ir rengia aukščiausiojo lygio susitikimus. Jis pirmininkauja daugeliui tarptautinių ar nacionalinių komisijų.
Vėliau paskiriamas Biologinės įvairovės valstybės sekretoriaus kabineto direktoriaus pavaduotoju. (2016-2017)
Dabar tęsia dėstymą magistrantams ir skaito paskaitas. Užsienio reikalų ministerijos prašymu atlieka ekspertizes susijusias su biologinės įvairovės konvencijomis ir CITES projekto įgyvendinimo Gabone auditą.