Rugpjūčio 17-26 dienomis jau trečiąjį kartą Kauno mieste ir Kauno rajone vyksiantis tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo” miestiečius bei miesto svečius per 10 festivalio dienų kvies pamatyti 10 geriausių Lietuvos ir Europos šiuolaikinio scenos meno projektų.
Pristatome Prancūzijos menininkus:
Horizon | Rhizome (Prancūzija)
Rugpjūčio 17-21 d. Kaune ir Kauno rajone
17 d. (antradienis) 19.00 | Kaunas, Nepriklausomybės a., prie Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios (Soboro), Kaunas
18 d. (trečiadienis) 18.00 | Kaunas, Nepriklausomybės a., prie Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios (Soboro), Kaunas
19 d. (ketvirtadienis) 18.00 | Zapyškis, prie Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios, Muziejaus g. 1, Zapyškis
20 d. (penktadienis) 18.00 | Akademija, Tado Ivanausko Obelynės sodyba-memorialinis muziejus, Obelynės g. 8, Akademija, Kauno r.
21 d. (šeštadienis) 18.00 | Kaunas, prie IX forto aukų paminklo, Žemaičių plentas 73, Kaunas
>> visi šie spektakliai nemokami!
Trukmė: 25 min.
Kas lieka, kai visko netenkame? Akrobatui, dirbančiam su trapecija, atsakymas į šį klausimą susideda iš keturių dalykų: įrankio, kūno, oro ir gravitacijos. Priemonių nėra daug, tačiau, regis, jų galimybės niekada nesibaigia: trapecija tampa transporto priemone, kurią reikia prisijaukinti ir suvaldyti, kūnas – metamorfoze ir žaidimų įrankiu, judančiu priklausomai nuo svorio ir lengvumo, o ore nuolat maišosi ir nuostabias formas kuria nematomos dalelės.
Chloé Moglia gimė Perpinjane, Prancūzijoje. Augo keramikos, kurią maitino žemės, vandens ir ugnies sąveika, pasaulyje. Mokėsi akrobatikos su trapecija CNAC ir kovos menų pas Jean-Michel Chomet. 2009 m. Bretanėje įkūrė „Rhizome“, kur sujungė kovos menus ir meninį mastymą, o jos akistata su tuštuma tapo dar vienu eksperimentavimo būdu, kuriančiu prasmę ir keliančiu nebylius klausimus, kurie sudaro jos pasirodymų esmę.
Metai: 2013
Idėja ir atlikimas: Chloé Moglia
Technikos vadovas: Hervé Chantepie
Gamyba: Killian Le Dorner
Konstrukcija: Silvain Ohl and Eric Noël
Nuotrauka: Johann Walter Bantz
Orbes | Jordi Galí (Prancūzija)
Rugpjūčio 25-26 d. Kaune
25 d. (trečiadienis) 16:00 | Kaunas, Nepriklausomybės a., prie Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios (Soboro), Kaunas.
26 d. (ketvirtadienis) 15:00 | Kaunas, Nepriklausomybės a., prie Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios (Soboro), Kaunas.
>> visi šie spektakliai nemokami!
>> renginio metu galima laisvai ateiti ir išeiti
Trukmė: 150 min.
Neaiškūs ir nepažįstami objektai, netikėtai atsiradę mums įprastose erdvėse, kelia klausimų ir žadina mums tokį būtiną smalsumą. Viena tokių patirčių – katalonų režisieriaus Jordi Galí instaliacija „Orbes“, kuri parodo, kaip materijos ir konteksto sąveikoje atrodo judesys. Kokius judesius reikia atlikti, kad tarp elementų atsirastų naujas ryšys? Ką iš tokios patirties gali pasisemti atlikėjas, aplinka ir žiūrovas? Pasirodymas suteikia formą naujų pojūčių troškimui, o penkių erdvėje esančių atlikėjų kūnai tampa pačios instaliacijos architektais, aktoriais, medžiagomis, statytojais ir konstrukto detalėmis.
Jordi Galí studijavo šiuolaikinį šokį ir dirbo kartu su Wimu Vandekeybusu, Anne Teresa De Keersmaeker ir Maguy Marin. 2007 m. įkūrė „Cie Arrangement Provisoire“. Nuo 2014 m. savo menine kryptimi kūrėjas dalijasi su choreografe Vania Vaneau. Jo darbai skirti kūno ir medžiagos santykio tarp judesio ir objekto tyrinėjimui bei specialiai kuriami viešosioms erdvėms. J.Galí būdingos monumentalios ir laikinos konstrukcijos, o pasirodymai, siekiantys gyventojams, visuomenei ir vartotojams pasiūlyti pamėginti kitaip suvokti kasdienio gyvenimo kontekstą, atskleidžia neįprasto laikinumo pojūtį miesto ar gamtos peizažuose.
Metai: 2018
Koncepcija: Jordi Galí
Bendradarbiaujant su: Nermin Salepci
Kūryba ir atlikimas: Anne Sophie Gabert, Lea Helmstädter, Konrad Kaniuk, Jérémy Paon, Jeanne Vallauri/Julia Moncla
Partneriai: Sandra Pasini, Julien Quartier, Guillaume Robert, Vania Vaneau
Nuotraukos: Jean Pellaprat
Anonsas: Vincent Laisney