„Tour de France” prasideda Kopenhagoje: dviračių lenktynės per Vilnių (2022 m. liepos 1 d.)
Pirmą kartą „Tour de France” lenktynės prasidės Danijoje, kur lenktynės dar niekada nebuvo įvykusios. Šiai progai paminėti ir atkreipti dėmesį ne tik į dviračių sportą, bet ir į dviračio naudojimą kasdieniame gyvenime, liepos 1 d. Danijos ambasada Lietuvoje surengė dviračių žygį per Vilnių nuo Rotušės aikštės iki Antakalnio.
Šia akcija, kurią parėmė Prancūzų institutas Lietuvoje ir Vilniaus miesto savivaldybė, abi mūsų šalys pagerbė Europos sporto paminklą: seniausios pasaulyje etapinės lenktynės „Tour de France” rengiamos nuo 1903 m. tris liepos savaites. Dviračių sportas yra nacionalinė Prancūzijos sporto šaka, kurios atstovai – visiems sporto mėgėjams žinomi Antonin Magne, Louison Bobet, Roger Walkowiak, Jacques Anquetil, Bernard Thévenet, Bernard Hinault, Laurent Fignon, Gilbert Duclos-Lassalle, Laurent Jalabert – garsūs legendos, kurie kasdien vis dar važinėja visais pasaulio keliais. Ši sporto šaka taip pat labai populiari Danijoje, kurioje gyvena Ole Ritteris, valandos rekordininkas, Bjarne Rijsas, pirmasis skandinavas, laimėjęs „Tour de France” lenktynes, 2019 m. pasaulio čempionas Madsas Pedersenas bei įspūdingas klasikinių lenktynių persekiotojas Jakobas Fulgsangas.
Tačiau daugumai mūsų važiavimas dviračiu nėra didvyriškas žygis, kurį atlieka vieniši kelių kariai, ieškantys geltonų marškinėlių Pirėnuose ar Alpėse. Tai laisvalaikio praleidimo priemonė, skirta pasivažinėti su šeima ir palaikyti sveikatą, transporto priemonė, skirta nuvykti į darbą, o kartais net darbo įrankis. Tai transporto priemonė, kuri buvo plačiai paplitusi, jei ne visuotinė, iki automobilių eros pradžios. Šis amžius jau praeina, ir dviračiai vėl tampa tvaria, saugia ir sveika transporto priemone. Todėl šio dviračių turo tikslas buvo populiarinti važiavimą dviračiu kaip tvarią, sveiką ir visiems prieinamą transporto rūšį.