Kiekvienais metais, Prancūzų institutas Lietuvoje šalies prancūzų kalbos mokytojams ir dėstytojams skiria Prancūzijos Vyriausybės stipendijas stažuotėms mokymo centruose Prancūzijoje. Šią vasarą konkurso būdu atrinktos 4 prancūzų kalbos mokytojos pasinaudojo šia galimybe ir tobulinosi kursuose Francophonia centre Nicoje.
Ypatingu entuziazmu ir motyvacija suteikti naują impulsą savo praktikoms ir dar labiau plėtoti prancūzų kalbos mokymą mokyklose pasižymėjusios šios kandidatės pasirinko Francophonia centrą,- jos rugpjūčio mėnesį dvi savaites dalyvavo mokymuose Nicoje.
Mums smagu pasidalinti stažuotės dalyvių įspūdžiais:
- Danutė Stankaitienė, Simono Daukanto gimnazijos prancūzų kalbos mokytoja ir Lietuvos prancūzų kalbos mokytojų asociacijos prezidentė,
- Gintarė Baciuškienė, Vilniaus licėjaus prancūzų kalbos mokytoja ir Lietuvos prancūzų kalbos mokytojų asociacijos viceprezidentė,
- Inga Andrijauskienė, Vytauto Didžiojo gimnazijos Vilniuje prancūzų kalbos mokytoja ir IFprofsLituanie platformos animatorė,
- Neringa Svinkūnienė, Alytaus Dzūkijos mokyklos prancūzų kalbos mokytoja ir direktoriaus pavaduotoja.
Mokymai Francophonia centre visuomet pasižymi įvairove. Visų pirma, mokymų formatų įvairove – šiemet šis centras pirmą kartą pasiūlė dalyviams hibridinių kursų patirtį: dalis mokymų dalyvių jungėsi skaitmeninėmis priemonėmis, o atvykusieji į Nicą po ilgos pertraukos pagaliau vėl mėgavosi dalyvavimu gyvai. Visų antra, nustebino dalyvių ir kviestinių lektorių gausa ir įvairovė: mokymus vedė ekspertai iš viso pasaulio – Italijos, Ukrainos, Prancūzijos, Kanados, Austrijos, o dalyviai atvyko iš Belgijos, Italijos, Rumunijos, Austrijos, Lietuvos, Švedijos, Vengrijos, Portugalijos, Jungtinės Karalystės ir kitų šalių.
Kursai nustebino aukštu pedagoginiu lygiu, inovatyvumu ir kultūrine įvairove,- pedagogai turėjo puikią galimybę dalintis gerąja prancūzų kalbos mokymo patirtimi ir patobulinti savo praktikas. World Café dirbtuvės, kolektyvinio žinių dalinimosi metodas, leido kiekvienam dalyviui pasidalinti savo konkrečiomis idėjomis ir patirtimi tiek koncentruojantis į specialias tematikas, tiek turtinant sumanymų bagažą kolegų refleksijomis. Diskutuota įvairiomis temomis: kaip įvertinti besimokančiojo kalbėjimo kompetenciją, kaip tvarkytis su klaidomis, kokios gali būti įsivertinimo praktikos ar kitų besimokančiųjų klaidų taisymas ir kt. Programoje taip pat buvo pasiūlyta modulių, kurių metu gvildenta įvairi ir kasdienė mokytojams iškylanti problematika: kaip sukurti dinamišką ir motyvacija pagrįstą atmosferą klasėje? Kokios interaktyvios veiklos galėtų labiau įtraukti mokinius? Kaip sukurti dinamiškesnes kalbėjimo užduotis? Kaip išnaudoti audiovizualinių priemonių galimybes?
Mokymų dalyvės grįžo į savo mokyklas pilnos naujų patirčių, naujų idėjų ir žinių, o kartu ir neužmirštamų įspūdžių! Visi dalyviai turėjo galimybę ne tik atrasti įkvėpimo ir naujų galimybių darbe, bet ir aplankyti regioną – Kanus, Villefranche, Saint-Jean Cap Ferrat, Eze, Monaką, degustuoti regiono patiekalus ir dalyvauti tarptautiniuose muzikos, šokių, poezijos vakaruose. Be galo šilti, įdomūs ir paslaugūs centro darbuotojai pasistengė, kad ši patirtis stažuotės dalyvėms būtų unikali!