Pasivaikščiojimas po XX amžiaus ketvirto dešimtmečio žydų kvartalą
Minėdamas Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metus, Prancūzijos institutas Lietuvoje rengia prancūzų fotografo Marcel Cerf (1911-2010) nuotraukų parodą. Marcel Cerf fotografavo Vilniaus žydų kvartalą 1933 ir 1938 m. 10 nuotraukų eksponuojamos apytiksliai tose vietose, kuriose buvo padarytos daugiau nei prieš 80 metų.
Paroda vyks nuo liepos 10 d. iki spalio 4 d.
Daugiau : https://www.institutfrancais-lituanie.info/marcelcerf (tik mobiliams)
Apie Marcel Cerf :
Marcel Cerf (1911-2010) yra prancūzų fotografas-žurnalistas, istorikas. 1935-1936 m. dirbo garsiajame žurnale „Regards“ ir rašė apie politinius bei sportinius renginius. Jis dirbo kartu su žinomiausiais to laikmečio fotografais, tokiais kaip Capa, Cartier-Bresson, Chim, Willy Ronis ir kt.
1934 m. vedė Cécile Shalit, kilusia iš Vilniaus. Vėliau Cécile Shalit, pravarde Cécile Cerf, taps Antrojo pasaulinio karo prancūzų pasipriešinimo figūra.
1933 ir 1938 m. M. Cerf lankė žmonos šeimą Lietuvoje. Žmonos tėvas Moshe Shalit, vienas iš YIVO (žydų mokslo instituto) įkūrėjų, buvo žinomas intelektualas, etnografas. 1938 m. M. Shalit vadovavo žinomai žurnalistų ir jidiš kalba rašančių rašytojų asociacijai Vilniuje. Shalit šeima buvo atvira ir išsilavinusi, visi kalbėjo prancūziškai. M. Cerf kalbėdavo su pagarba ir susižavėjimu apie Moche Shalit. M. Cerf savo kelionių metu fotografavo žydų kvartalo gatves, fiksuodamas Vilniaus istoriją ir kultūrą.
Ilgainiui Marcel Cerf vis rečiau paimdavo į rankas fotoaparatą Rolleiflex, daugiau rašydavo, bet nenustojo fotografuoti savo malonumui iki savo mirties 2010 m.